جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نوعی از جراحی زیبایی بینی میباشد که مربوط به بینی های گوشتی میباشد.

بینی گوشتی به بینی هایی میگویند که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم  و چربی زا هستند. معمولا افراد دارای بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و چرب در نوک بینی هستند.این افراد غضروف پهن و بزرگ درقسمت جلوی بینی خود دارند همچنین غضروف های بزرگی درپایین کناری بینی وجود دارد.

جراحی بینی گوشتی ظاهرا  کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.معمولا بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند که باتکنیک های قدیمی کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.اما امروزه با تکنیک های به روز جراحی بینی گوشتی ممکن شده است.

 

ویژگی بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای مقداری چربی و پوست ضخیم و همچنین قوزمی باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی میباشد   اما  تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.بیشتر پزشکان از پرده های بینی برای ارزیابی ضخامت پوست بینی کمک می گیرند و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی نوع بینی و تغییرات آن را تعیین میکنند.

 

تشخیص  بینی گوشتی

یک جراح مجرب و متخصص زمانی که بینی شما را مورد بررسی قرار میدهند می‌تواند به شما بگوید که بینی و پوست شما از چه نوعی است و نتیجه جراحی بینی گوشتی شما چگونه خواهد شد.

ضخامت پوست شما هنگام جراحی بینی گوشتی نیزارزیابی می شود و سپس توسط متخصص تشخیص داده می‌شود  تغییرات موردنیاز برای چارچوب و اسکلت‌بندی بینی چگونه اعمال شود.

 

 

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در بینی‌های گوشتی خطوط تیز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌شده‌اند و به‌خوبی مشاهده نمیشوند. در این شرایط می‌توان بافت چربی را از زیرپوست مخصوصا نوک بینی خارج کرد که البته این کار باید کاملاً بااحتیاط صورت بگیرد.

 

 پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

هر چه  ضخامت پوست بینی کمتر باشد سریع‌تر بهبود می‌یابد و بهتر منقبض می‌شود. داشتن پوست نازک در بینی مزایای مربوط به خودش را دارد اما ممکن است معایبی نیز داشته باشد. پوست نازک مشخصات بینی را به‌خوبی نشان می‌دهد اما در عوض مشکلات خیلی کوچک را نیز نمایان می‌کند. در شرایط خاص که پوست خیلی نازک باشد .پزشک در برخی مواقع  از یک‌لایه پوشاننده‌ی نازک بر روی اسکلت‌بندی بینی استفاده می‌کند تا ظاهربینی صاف‌تر و برجستگی‌ها نرم تر به نظر برسد.

 

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل‌تر است ؟

در بینی گوشتی ضخامت پوست یکی از مهمترین عامل  درنتیجه‌ی جراحی بینی گوشتی است. در جراحی بینی گوشتی تغییر شکل غضروف و استخوان بینی از فعالیت هایی است که جراح انجام می‌دهد. پزشک با روش‌های متفاوت غضروف و استخوان بینی را تغییر می‌دهد تا به حالت موردنظر برسد.پوست و بافت نرم بینی به جهت چارچوب بینی منقبض می شود . این فرآیند چند ماه طول می‌کشد. بنابراین نتیجه‌ی نهایی را تا هفته‌ها و یا ماه‌ها پس از جراحی بینی گوشتی نمی‌بینید زیرا پوست و بافت نرم متورم است .

 

یکی از مشکلات بینی گوشتی هنگامی به وجود می‌آید که فرد می‌خواهد بینی را بیش‌ازاندازه کوچک کند .در این صورت پوست ضخیم بعد از جراحی بینی گوشتی به همان سرعتی که ما می‌خواهیم منقبض نمی شود و اگر نوک بینی خیلی کوچک شود و فضای بین اسکلت‌بندی بینی که کاهش داده‌شده است پس از مدتی توسط اسکار  یا گوشت اضافی پر می‌شود.

درنتیجه در جراحی بینی گوشتی ، بینی بیمار امکان دارد تا حدی کوچک شود اما شکل آن طبیعی نیست در نتیجه برای جلوگیری از این نتایج معمولاً توصیه می‌شود بینی بیمار مقداری محافظه‌کارانه‌تر کوچک شود. برای رسیدن به نتایج خوب و چشمگیر بهتر است بینی شما خیلی کوچک نشود ولی در عوض شکل طبیعی‌تر و زیباتری داشته باشد.

برخی اوقات شما می‌توانید با استفاده از چسب بینی در دراز مدت به فروکش کردن ورم بینی کمک کنید تا نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی حاصل شود. بیمارانی که بینی گوشتی دارند باید بدانند که دوران بهبود آن‌ها از افراد دیگر طولانی‌تر خواهد شد و گاهی اوقات ممکن است تا چندین ماه و بیشتر هم به طول انجامد .

 

 

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

در جراحی بینی گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به بخش  دیگر از مهم‌ترین کارهایی است که جراح در جراحی بینی گوشتی انجام می‌دهد . از غضروف تیغه‌ی بینی معمولاً بافت افزودنی برداشته می‌شود. در مواقعی که تیغه‌ی بینی غضروف نداشته باشد از غضروف گوش استفاده می‌شود  . بدون اینکه به‌ظاهر گوش آسیبی وارد شود .

با افزایش یا کاهش غضروف بینی نوک بینی جمع‌تر خاهد شد و تقویت پایه‌ی بینی، سبب کشش نوک بینی و زیبایی و دوام عمل جراحی بینی گوشتی می‌گردد.

 

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره‌شده است:

– بیش‌ازاندازه سروصورت خود تا یک هفته تکان ندهید.

– غذاهای سفت و غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارند نخورید.

-پس از جراحی بینی گوشتی تا سه هفته از فین کردن بینی بپرهیزید.

-در زمان خواب سرخود را در بلندی قرار دهید.

-غذاهای داغ به مدت یک هفته نخورید.

-برای آشامیدن از نی استفاده نکنید .

رعایت کردن این نکات به شما کمک می‌کند تا  جراحی بینی گوشتی نتیجه بهتری داشته باشد .پزشک برای بهترین جراحی سعی خود را کرده است و ازاینجا به بعد به عهده ی شماست که با مراقبت‌ها و باید ونبایدها به بهبودی هر چه بیشتر بینی  کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *