عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه :آیا به بزرگ کردن سینه خود علاقمند هستید؟ جراحان پلاستیک این نظر را دارند  که عمل پروتز سینه روش محبوب و رایج بزرگ گردن سینه میباشد .

بسیاری از بیماران نگران نتیجه عمل پروتز سینه هستند زیرا  در صورت موفقیت آمیز نبودن عمل پروتز سینه تبدیل به یک تجربه تلخ و سخت می شود.به همین علت هم انتخاب و پیدا کردن بهترین جراح سینه در تهران با تجربه و ماهر برای عمل پروتز سینه از اهمیت زیادی رو به رو است.

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه چکار می کند؟

عمل پروتز سینه ،سینه را به حد و اندازه ای رسانده و آن را خوش فرم می کند.همچنین می توان با آن غیریکنواختی سینه را نیز برطرف کرد و کمی لیفت نیز ایجاد کرد.

در عمل پروتز سینه ، پروتز را در قسمت زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند .پروتز با سیلیکون یا سالین پر می شود.میتوان  هم زمان با لیفت سینه ،پروتز سینه را هم به کار برد .

چه کسانی کاندید عمل پروتز سینه هستند؟

می توان در شرایط زیر از پروتز سینه استفاده نمود:

برای متناسب شدن لباس در تن

در صورتی که به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری ،اندازه سینه کاهش یافته است.

برای بزرگ کردن سینه

بهبود افتادگی سینه در صورت کاهش وزن

متناسب کردن اندازه سینه

انتخاب پروتز سینه

شرایط مورد نیاز  جهت انجام عمل پروتز سینه

دارا بودن بیمارازسلامت عمومی. پیش از عمل پروتز سینه ،سلامت بیمار توسط پزشک مورد بررسی قرار میگیرد .

سیگاری ها باید ۲ هفته پیش ازعمل پروتز سینه ،اقدام به ترک سیگار کنند.

در مورد پروتز سینه و شیردهی باید دقت داشت که بیمارانی که شیردهی دارند، ۴-۸ هفته پس  از پایان شیردهی اندازه واقعی سینه شان مشخص می شود و باید تا آن زمان  منتظر بمانند.

واقع بین بودن بیمار.

 

انواع پروتزهای سینه

انواع پروتز سینه شامل:

سیلیکون

سالین

انواع پروتز سینه

پروتز سالینی

پروتز سالینی بعد از قرار دادن داخل سینه  با مایع(سرم) پر می شود  و در عمل پروتز سینه  برش کوچکتری برای جاگذاری آن مورد نیاز است و هزینه کمتری هم نیاز دارد.

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی ژل سیلیکون دارند و طبیعی تر دیده می شوند  و برای کسانی مناسب است که می خواهند پروتز آن ها کمتر دچار چین خوردگی شود . همچنین نسبت به پروتز های سالینی  پرهزینه تر هستند وبرای جایگذاری به برش وسیع تری نیاز دارند.

هر پروتزی دارای مزیت هایی میباشد . انتخاب هر فرد براساس این تفاوت صورت می گیرد .همچنین  ممکن است عوامل شخصی دیگری نیز در نظر گرفته شود.

پیش از جراحی پروتز سینه جراح با بیمار مشاوره ای انجام می دهد و بررسی  کاملی به عمل می آورد و سپس پیشنهادات لازم را می دهد و بیمار  را در مرحله تصمیمم گیری یاری می دهد.همچنین بیمار باید آگاه باشد که پروتز سینه ممکن است در دراز مدت خالی شود. ریسک خالی شدن آن حدود ۱ درصد در سال میباشد  و در بسیاری از بیماران به مدت ۲۰-۱۰ سال سالم خواهد ماند .

اندازه پروتز سینه را چطور انتخاب کنیم ؟

در زمان مشاوره برای جراحی پروتز سینه ، جراح به خواسته های بیمار گوش می دهد ، اندازه گیری آناتومیکی سینه را اجرا میکند  و سپس اقدام به انتخاب پروتز مناسب می کند. ولی در نهایت انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی توسط بیمار است..

اندازه پروتز سینه

برای اینکه بیمار برای جراحی پروتز سینه تصمیم بهتری بگیرد توصیه می شود عکس های زیادی از جراحی های قبل و بعد عمل پروتز سینه در سایز های متفاوت ببیند و آن ها را بررسی کند و  مشاوره های مورد نیاز  را نیز انجام دهد.

برش مورد نیاز جهت گذاشتن پروتز سینه

هر نوع روش جراحی زخمی از خود به جا می گذارد  ولی در جراحی پلاستیک زخم ها کمتر دیده می شوند.بیشترین  برش برای گذاشتن پروتز سینه در چین زیر سینه می باشد که به خوبی قابلیت پنهان شدن را دارد و هر نوع لباسی زخم ها را پنهان  می کند. سایرگزینه ها برای برش جهت گذاشتن پروتز سینه:

ترانس آگزیلاری: از طریق زیر بغل

پری آرئولار: در هاله اطراف نوک سینه

در صورت انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه ، به برش اضافی غیر از برش های لازم ، نیازی جهت لیفت نمی باشد.

نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

توصیه می شود بیمار پس از عمل پروتز سینه در منزل استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مانند  مطالعه و  تماشای تلویزیون را انجام دهد ولی باید از فعالیت فیزیکی زیاد دوری کند .

بیمار به مدت ۲-۱ هفته در سینه اش احساس درد و گرفتگی شدید میکند  که برای تسکین درد برای بیمار دارو تجویز می شود. بسیاری  از بیماران بعد  ۷-۵ روز بعد از عمل پروتز سینه به سر کار باز می گردند.

پزشک پس از گذشت یک هفته از جراحی بیمار را ویزیت می کند تا بخیه ها را خارج کند و میزان بهبود را بررسی کند. همچنین به بیمار ماساژ پروتز آموزش داده می شود.

 

http://kzbgk.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *