لمینیت زیبایی

لمینیت زیبایی

لمینت زیبایی برای زیبا نشان دادن لبخند و دندان ها استفاده می شود اگر دندان های بد رنگ و بد فرم با فاصله دارید لمینیت زیبایی به شما پیشنهاد می شود.

 

 

 

Beautiful laminate

 

 

نکات مهمی که باید قبل از لمینیت زیبایی دندان بدانید:

یکی از مولفه های چهره زیبا یک لبخند دلنشین و زیباست اما برخی از افراد به علت دندان های بد شکل و ناموزون از نعمت لبخند زیبا محرومند . اما معجزه ای به نام لمینیت زیبایی دندان می تواند زیبایی را به چهره و لبخند شما بازگرداند.

همانطور که در این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک می خوانید لمینیت زیبایی دندان لایه ای از مواد همرنگ با دندان است که برای برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان ها یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته روی دندان ها قرار می گیرند و لبخند شما را دل انگیز می سازد و به چهره شما جذابیت می بخشد.

 

Beautiful laminate

 

 

انواع لمینیت زیبایی دندان و تفاوت آن ها:

لمینیت زیبایی دندان از نظر جنس و ساخت متفاوت است و به دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می شود.
لمینیت کامپوزیتی : این نوع لمینت ارزان تر و ثبات رنگ کمتری نسبت به نوع دیگر دارد اما مزیت آن نسبت به نوع دیگر این است که در آن دندان تراش کمتری می یابد.
لمینیت سرامیکی : این نوع لمینیت زیبایی نسبت به نوع دیگر با دوام تر و مقاومتر است و ثبات رنگ بیشتری دارد و دارای ظاهر زیباتری هستند.
ونیرها نیز دو گونه اند ونیر کامپوزیتی در مطب به طور مستقیم ساخته می شوند و ونیر سرامیکی در لابراتوارساخته می شوند و جنس آنها سرامیکی است.

 

Beautiful laminate

روند جاگذاری لمینیت زیبایی دندان:

مرحله ى اول : طى جلسه اى آماده سازی هاى لازم برروى دندان هاى مورد نظر بادقت و ظرافت در حد چند دهم میلی متر بر روى دندان ها صورت مى گیرد.
مرحله ى دوم :در همین جلسه شامل قالب گیرى از دندان هاى هردو فک مى باشد( حتى در صورت انجام امینیت براى دندان هاى فقط یک فک)
سپس ادامه ى کار به جلسه ى بعد که معمولاً حدود یک هفته طول مى کشد موکول مى شود.

در این بین قالب ها به لابراتوار دندانپزشکى ارسال شده و در لابراتوار لمینیت ها به شکل پوسته هاى نازک سرامیکى ساخته شده و در کوره پخته مى شوند و یا بر روى بلوک هاى سرامیکى تراشیده مى شوند تا لمینیت هاى سرامیکى با شفافیت و براقى ونهایت زیبایى وتشابه با بافت میناى دندانى تهیه شوند.

درجلسه ى دوم ملاقات، لمینیت زیبایی بر روى دندان ها قرار گرفته و توسط سیمان هاى رزینى به سطح دندان با اتصال بسیار قوى چسبانده مى شوند. به طورى که در صورت اجراى صحیح تمام مراحل لمینیت ها کاملاً با دندان یکپارچه شده و هیچ درز و نا هموارى وجود نخواهد داشت و مى توان مانند دندان هاى معمولى براى تمیز کردنشان از نخ دندان استفاده کرد.
بدیهی است در ایجاد طبیعى ترین نما و امانت دارى در برابر سلامت بافت ها، مهارت و دقت دندانپزشک متخصص و همکارى لابراتوار متبحر و همچنین استفاده ى صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و حایز اهمیت است.

 

 

 

Beautiful laminate

چه کسانی نباید دندان هایشان را لمینیت زیبایی کنند؟

لمینیت زیبایی روشی در دندانپزشکی زیبایی است که موجب اصلاح رنگ دندان ها و پرشدن فاصله آن ها می شود بنابراین افرادی که دندان های سالم دارند نباید دندان های خود را لمینیت زیبایی کنند زیرا در هر بار لمینیت زیبایی دندان، لایه فوق العاده نازکی از آن تراشیده می شود.
اگر همین روال ادامه پیدا کند و هر بار مقداری از دندان تراشیده شود، عمر دندان کوتاه شده و در دراز مدت و در اثر آسیب های ایجاد شده ممکن است دندان به پر کردن، عصب کشی و یا حتی کشیدن احتیاج داشته باشد.
برخی از افراد جوان که سنی بین ۱۷ تا ۳۰ سال دارند به علت زیبایی و سفید شدن دندان ها اقدام به گذاشتن لمینیت زیبایی می کنند اما عمر این لمینیت ها دائمی نیست وفرد پس از مدتی دوباره باید دندان هایش را لمینت کند.

Beautiful laminate

لمینیت زیبایی دندان به چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

• کسانی که به لمینت کردن دندان هایشان علاقمند هستند نباید تا زمانی که مشکلی برای دندانشان به وجود بیاید، دندان هایشان را لمینت کنند زیرا اگردندان پزشک متبحر نباشد و لمینت را به درستی انجام ندهد، عصب دندان ها از بین می رود و دندان ها نسبت به سرما و گرما حساس می شوند .
• اگر دندان فردی در اثر انجام لمینیت زیبایی دچار آسیب دیدگی شود، او می تواند به معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کند تا به شکایتش، رسیدگی گردد.
• کسانی که عادت دارند دندان قروچه کنند و یا زیاد ترشی یا مواد اسیدی می خورند و کسانی که بیماری های مفصلی دارند و مهم تر از همه کسانی که بهداشت دهان را رعایت نمی کنند، نباید از این روش ها استفاده کنندزیرا لمینت مستلزم استفاده منظم از نخ دندان و مسواک است.
• کسانی که سایش مینای دندان شدیدی دارند و بافت مینای دندان آن ها کافی نیست. این افراد باید به جای لمینت کردن دندان از انواع روکش دندان استفاده کنند.

افراد مناسب برای لیمنت زیبایی دندان:

افرادی مناسب برای لمینت دندان هستند که دندان های دو رنگ دارند و یا دندانهایشان کج است و طول آن کوتاه می باشد و یا قسمتی از دندانهایشان ساییده شده و هم ردیف یکدیگر نیستند .

 

 

 

Beautiful laminate

 

صفحه اصلی

 

 

لمینیت زیبایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *