چسب بینی

چسب بینی

چسب بینی که بعد از جراحی بینی استفاده می شود به شما کمک می کند تا پس ازانجام جراحی ورم بینی شما هرچه زودتر روند بهبودی را طی کند.چسب زدن علاوه براینکه باعث  کاهش میزان التهاب و تورم بینی، می‌شود به  بینی شکل بهتری  می دهد.

چسب بینی

اگر شما از چسب بینی به صورت صحیح  استفاده کنید فشار صحیح بر روی پوست بینی  باعث می شود که تورم تمام قسمت‌های بینی به شکل یکسان و متعادل از بین برود

 

تا چه زمانی  باید از چسب بینی استفاده کرد

زمان استفاده از چسب بینی به نوع پوست روی بینی هر فرد بستگی دارد اما به طور متوسط توصیه می‌شود هرفرد به مدت ۱  الی ۱٫۵ ماه پس از عمل از چسب بینی استفاده کند.

چسب بینی در دو هفته اول پس ازجراحی می تواند به شکل‌گیری صحیح بینی و همچنین به کاهش التهاب و تورم آن کمک کند.از هفته سوم به بعد چسب بینی فقط به تسریع سرعت کاهش ورم و التهاب کمک می‌کند.

بنابراین تنها دو هفته اول پس از عمل استفاده از چسب بینی  برای شما الزمی است اما با این وجود به شما توصیه می‌شود یک ماه تا یک ماه و نیم از چسب بینی استفاده کنید تا ورم بینی‌تان زودتر فروکش کند.

 

 

نحوه استفاده از چسب بینی

افرادی که پوست بینی با ضخامت متوسط یا نسبتا ضخیم دارند بهتر است مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده  کنید تا روند شکل‌گیری بینی  سریع تر شود

مزایای استفاده ازچسب بینی

چسب بینی کمک به شکل گیری و فرم دهی بهتر بینی

چسب بینی کمک به کاهش روند ورم بینی می کند

چگونه باید چسب را از روی بینی جدا کنیم

دقت در باز کردن چسب بینی همانند قرار دادن آن حائز اهمیت است. توجه داشته باشید یکی از اهداف چسب زدن پس ازعمل بینی، کمک به چسبیدن پوست به بافت های زیرین است، حالا اگر با بی‌دقتی از یک طرف شروع به کندن چسب از روی پوست کنید به پوست خود آسیب می زنید

 

توصیه می‌شود در زیر دوش آب گرم اقدام به برداشتن چسب بینی نمایید. طوری که چسب بینی به خوبی خیس خورده و روی آن مقداری صابون آغشته شده باشد. این کار کندن چسب را تسهیل می‌کند.

برای این کار بهتر است از لبه‌ی چسب به آرامی شروع به برداشتن چسب کنید به طوری که تا حد امکان پوست از بافت های زیرین کشیده نشود.

نحوه جدا سازی چسب

چند وقت یک بار اقدام به تعویض چسب بینی نماییم؟

زمان تعویض چسب بینی بستگی به نوع پوست بینی هر فرد دارد. در افرادی که پوست آن‌ها معمولی و با چربی نرمال است توصیه می‌شود یک روز در میان چسب را عوض کنند، اما آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار چربی دارند می‌توانند هر روز این کار را انجام دهند و درنهایت آن دسته افرادی که پوست بینی خشکی دارند، هر ۳ روز یک بار زمان مناسبی برای تعویض است.

 

پس از این که چسب بینی  را از روی بینی خود باز کردید، دو الی سه ساعت اجا زه دهید پوست بینی هوا بخورد واصطلاحا تنفس کند و پس از آن اقدام به زدن مجدد چسب کنید.

 

نحوه استفاده از چسب بینی چگونه است

در ابتدا باید طول مناسبی از چسب را که تا محل اتصال بینی به گونه ادامه دارد جدا کنید.به همان صورت که به سمت نوک بینی حرکت می کنید باید طول مناسب  چسب را ببرید تا با پهنای این ناحیه مطابقت داشته باشد

دقت داشته باشید که چسب را روی پل بینی قرارگرفته شده باشد چسب را تا جای ممکن  از دو طرف به سمت بیرون بکشید. بهتراست چسب در تماس با پل بینی قرار بگیرد ولی به طرفین بینی نچسبد.

نحوه استفاده از چسب

وقتی چسب بینی را به این روش برروی بینی  قرار دادید قطعه دوم چسب را بریده در حالیکه یک سوم تا نصف آن روی قطعه اول بینی قرار گیرد و این کار را درست تا  پشت نوک بینی انجام دهید. در اخر مطمئن شوید چسب را به درستی بر روی بینی خود چسبانده اید تا بینی شما دچار آسیب دیدگی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *